Výrobek splňuje normy pro ESD

Výrobky splňují požadavky mezinárodních norem IEC 61340-5-1 „Elektrostatika“, nebo běžněji používaný výraz "Antistatika". Obecně to znamená, že je možné tento výrobek používat v EPA prostorech při práci s elektrostaticky citlivým materiálem, který má ESD citlivost minimálně 100V. Při konstrukci a výrobě tohoto výrobku jsou používány materiály chránící před ESD.

ESD

Výrobky splňují požadavky mezinárodních norem IEC 61340-5-1 „Elektrostatika“. Obecně to znamená, že je možné tento výrobek používat v EPA prostorech při práci s elektrostaticky citlivým materiálem, který má ESD citlivost minimálně 100V. Při konstrukci a výrobě tohoto výrobku jsou používány materiály chránící před ESD.

Co je to ESD?

ESD (ElectroStatic Discharge – elektrostatický výboj) je definován jako přenos elektrického náboje, který vzniká, jestliže dva předměty, jež byly nabity různými elektrickými potenciály, jsou uvedeny do vzájemného kontaktu, nebo jestliže jsou dva předměty s různým elektrickým potenciálem vlivem statické indukce uvedeny do vzájemného kontaktu.

ESD může způsobit poruchy výrobku, jakož i závady na zařízení, jež mají za následek nepředvídané havárie. Nejběžnějším příkladem poškození, způsobeného elektrostatickým výbojem, je případ, kdy nabitý pracovník nebo nástroj se dotkne uzemněného zařízení, které má vůči statické elektřině nízký odpor.

Řízení statické elektřiny lze shrnout do těchto čtyř bodů:

  • Uzemnění pracovníka.
  • Uzemnění povrchu pracovního stolu a uzemnění nástrojů a jiných přístrojů.
  • Odstranění z oblasti všech materiálů, jež mají sklon působit problémy se statickou elektřinou (izolanty).
  • Umístit citlivé prvky do vhodného ochranného obalu během přepravy nebo při umístění do skladu z oblastí, v nichž jsou realizovány výše uvedené tři body. Výše uvedený postup představuje základní metodu prevence škod v důsledku ESD.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace